1. Negatívny vplyv obalov a plynov na životné prostredie
Nákup zabalený do niekoľkých vrstiev plastových a kartónových obalov a dodaný priamo pred vaše vchodové dvere je síce pre vás dobré, ale nie je až tak dobré pre životné prostredie. Aj keď sa pokúsite recyklovať kartón, v každom prípade vytvárate zbytočný odpad nakupovaním online.
2. Problémy s prepravou a oneskorenie dodávky
Dokonca aj najväčšie a najlepšie lodné spoločnosti a internetoví predajcovia majú svoje zlé dni, takže neexistuje spôsob, ako zabezpečiť, že váš objednaný tovar bude dodaný načas. Položky sa často strácajú, poškodzujú alebo doručujú na nesprávnu adresu a to častejšie, než si dokážete predstaviť.
3. Riziko podvodu
Ak nakupujete online, je tu väčšie riziko podvodu: podvody s kreditnými kartami, phishing, hacking, krádež identity, falšované produkty, falošné webové stránky a iné podvody sú bežné.
4. Strávite príliš veľa času na internete…
…zvlášť ak si to vyžaduje, aby ste sa pozerali do počítača po celý deň. Mohli by ste takto ľahko vyhorieť. Nakupovanie na internete sa môže premeniť na maratón rolovania a klikania a predtým, ako si to uvedomíte, deň je na konci a vy ste väčšinu dňa strávili online. Internet je super miesto, ale pravdepodobne ním nechcete žiť.
5. Menej kontaktu s ľuďmi
Ak obchodujete cez počítač, nikdy nebudete musieť opustiť svoj domov. To by mohlo byť skvelé na chvíľu, ale niekedy, možno budete chcieť ísť von, dýchať čerstvý vzduch, zažiť zmenu scenérie, hovoriť so skutočnými ľuďmi, podieľať sa na svojej komunite, a len byť súčasťou davu. Niekedy počítačový monitor nemôže konkurovať skutočnému ľudskému spojeniu.
6. Neviete presne, čo dostanete
Ak nie ste dôverne oboznámení so značkou alebo produktom, musíte len veriť, že dostanete, čo ste si objednali … Veľkosti sú často nepresné. Nemôžete určiť textúru, textílie, strih, kvalitu, krásu alebo trvanlivosť len pri pohľade na fotografiu. Výrobky, ktoré vyzerali skvele, nemusia vyzerať tak dobre, keď ich držíte v rukách.