Keď som bola menšia, tak som veľmi túžila po tom, aby som niekomu zistila jeho heslo na facebook. Bola som strašne zvedavá, čo si niekto píše s inými ľuďmi a či ma naozaj tí ľudia majú tak radi alebo si to len namýšľam. Keby som vedela ako sa správajú k iným ľuďom, tak by som možno bola menej naivná a nemyslela si, že sa ku mne správajú nejako výnimočne. Nikdy sa mi to však nepodarilo. Nikdy som nezistila žiadnou metódou heslo svojich priateľov alebo frajerov. Možno to bolo na škodu a možno práve ani nie.
Tak čo chceli by ste vedieť niekoho heslo? Zišlo by sa vám to? Máte takú túžbu poznať heslá svojich priateľov, známych alebo rodiny?
Tak potom verte, že aj ostatní ľudia sú zvedaví a chceli by poznať vaše heslo na rôzne portály ako je facebook, gmail alebo niečo také. Potom sa nečudujte, keď sa vám stane taká vec -> ste na internete konkrétne napríklad na facebooku -> pozeráte si nástenku, keď tu zrazu -> vám vybehne úvodná stránka facebooku s textom, že pre pokračovanie sa musíte prihlásiť -> vyzerá to ako keby vás niekto na druhom počítači odhlásil v tom momente alebo niečo podobné – > NO POZOR!!! Nezadávajte svoj email a heslo!!!! -> všimnite si webovú stránku, nie je to facebook, ale nejaký preklik, ktorý sa vám otvoril.. -> keď neveríte, tak kľudne si vymyslite nejaký email a heslo a dajte prihlásiť -> automaticky vás presmeruje naspäť na váš facebook, hoci ste zadali úplné bludy -> to je neskutočné, že?
Netvrdím, že takéto útoky sú cielené presne na vašu osobu a niekto túži poznať práve vaše heslo, ale možno zbiera heslá od rôznych ľudí. Prekliky sa vám môžu udiať na všelijakých stránkach a obzvlášť veľký pozor si na to dajte pri stránkach internet bankingu. To môže byť veľmi nebezpečné, keď poskytnete niekomu svoje meno a heslo. Potom sa pokojne môže prihlásiť na váš účet a celý vám ho pomaly, ale isto vybieliť. To predsa nechcete.
26. 3. 2020